Кошик
7 відгуків
БОЛЬШОЙ АССОРТИМЕНТ ТОВАРА В НАЛИЧИИ НА СКЛАДЕ В КИЕВЕ
ул. Оросительная, 11., Київ, Україна
+380 (67) 433-53-59
+380 (67) 488-66-08
" ПРЕМИУМ КОРК " ООО

Різновиди плінтусів

Різновиди плінтусів

Якщо справа дійшла до плінтусів - це добре, значить майже закінчений ремонт. Вже можна трохи розслабитися і планувати дату заселення. Але, все-таки радимо до процесу установки плінтуса підійти відповідально і уважно, тому що неправильно підібраний, або недбало встановлений плінтус може, в підсумку, візуально зіпсувати весь ремонт. З цього питання є досить багато нюансів, які слід врахувати при виборі товару. Якщо ремонт робить будівельна компанія "під ключ" - то замовнику можна не вникати в це питання. Але, якщо замовник крім фінансування бере активну участь і в інших важливих процесах з ремонту - тоді, однозначно, ця стаття буде корисна.

Асортимент ринку плінтусів дуже великий. Пропонуються різні розміри, форми, матеріали, способи кріплення, вже не кажучи про незліченній кількості декорів. Тут ми розділимо товар на логічні групи і розглянемо основні особливості кожної.

  • Пластикові
  • МДФ (ламіновані, фарбовані)
  • Шпоновані
  • Масивні
  • Полімерні, поліуретанові

Пластикові

Мабуть,самий недорогий варіант плінтусів. Представляють собою порожню пластикову планку, декоровану під дерево або який-небудь інший матеріал. Пластикові плінтуса використовують в основному в бюджетних ремонтах, бувають цілком симпатичні на вигляд, але на якусь естетичну харизму не претендують. Тим не менше ці плінтуса досить популярні і цілком добре вирішують поставлені перед ними завдання.

Зручні і прості в монтажі. Зазвичай по всій довжині лицьової сторони такого плінтуса проходить знімна вузька пластина, знявши яку можна закріпити плінтус до стіни метизами, а потім приховати місця кріплення, наділи смужку назад на місце.Тіло плінтуса порожнисте, і це дозволить прокласти за ним кілька проводів.

Обов'язкові атрибути пластикового плінтуса - це додаткові елементи, такі як: зовнішні і внутрішні куточки, перехідники для сусідніх планок і заглушки, які використовують у дверних прорізів. Потрібно звернути увагу, що все це використовується тільки з пластиковим плінтусом. У перерахованих нижче плінтусах такі елементи не застосовуються. Так от, перед тим як відправитися за покупкою пластикового плінтуса потрібно порахувати кількість кутів, дверних прорізів та передбачуваних стиків планок, щоб купити правильну кількість цих деталей. Вони не дорогі, тому рекомендуємо взяти про запас. Такі плінтуса досить гнучкі, і це дозволяє приховати нерівності стіни або підлоги, якщо такі мають місце бути.

Перевагами пластикового плінтуса можна назвати його вартість, простоту монтажу і можливість приховати нерівності стін та підлоги. А основні недоліки - дешевий зовнішній вигляд і можливість пошкодження при збиранні. Зокрема, часто шваброю можна збити зовнішній кут або підім'яти нижню частину планки до стіни.

 

МДФ

При виробництві такого плінтуса за жорстку основу береться плита МДФ з якої нарізають профіль необхідної форми і розміру. Потім наклеюють на лицьову частину різні декори з плівки з текстурою якого-небудь дерева (в більшості випадків) - це ламінований плінтус. Або, отриманий профіль, фарбують емаллю - це, відповідно, фарбований плінтус.

Ламіновані плінтуса зазвичай проводяться на тих же заводах, що і ламінат. Виробники ламіната випускають плінтус під свої ж декори, як кажуть - "рідний плінтус". Що стосується фарбованих плінтусів - то в більшості це вітчизняні підприємства або приватні майстерні. Виробництво фарбованих плінтусів на відміну від ламінованих, не має промислових масштабів. У складському асортименті можна знайти білий колір і, можливо, ще кілька стандартних кольорів. Всі інші кольори, виготовляються індивідуально під конкретного клієнта.

 

Шпоновані

За своєю суттю цей плінтус нагадує ламінований плінтус мдф. Але різниця в тому, що у шпонірованого плінтуса за лицьовій декор береться натуральний деревний або корковий шпон, а не штучна плівка як у ламінованого. Звідси і його назва - шпонований. Такий плінтус дуже часто використовується при укладанні паркетної дошки, при цьому добре поєднується дерево з деревом, натуральне з натуральним. На нашому ринку є багато торгових марок шпонованих плінтусів як імпортного так і вітчизняного виробництва відмінної якості. Потрібно відзначити той факт, що за основу шпонірованого плінтуса береться зрощена в декількох місцях соснова планка. Срощенность дозволяє зняти внутрішнє напруження, яке характерно для натурального дерева. Це забезпечує стабільну і якісну геометрію виробу.

 

Масивний

При виробництві такого плінтуса використовується тільки натуральна цілісна деревина. Вони бувають різних порід. Найпопулярніші з наших вітчизняних - це дуб, рідше ясен. Є плінтуса і з м'яких порід за типом сосни, вони значно дешевше дуба. Але всьому своє місце і застосування, рідко який замовник захоче укладати у себе на дорогий масивний паркет з дуба плінтус з сосни. Можна з упевненістю сказати, що перевагу піде в бік дубового "рідного" плінтуса.

Імпортери паркету з екзотичних порід деревини, як правило привозять під свій асортимент масивні плінтуса з аналогічних порід. Це досить дорогий товар, але і під ламінат (не в образу ламінату сказано) плінтус масивний не беруть. Масивні плінтуса - це елітний товар для дорогих ремонтів з достатком натуральних матеріалів, тому його вартість завжди адекватно відповідає покладеному на об'єкті підлоговому покриттю.

Масивні плінтуса зазвичай мають срощенную конструкцію. Як вже писалося вище - це знімає внутрішню напругу деревини і не дозволяє змінювати геометрію при різкій зміні вологості або температури. Срощенность ніяк не піддає сумніву елітну приналежність даного товару, як іноді деяким здається, але уберігає клієнта від неприємностей при експлуатації. Масивні плінтуса бувають з фінішним покриттям (лак,масло) або без нього. У другому випадку покривати плінтуса потрібно на об'єкті при укладанні.

 

Полімерні.

Це одні з самих нових плінтусів, на ринку з'явилися пізніше всіх видів, описаних вище. Чудовий винахід для сучасного дизайну. Велика різноманітність форм, розмірів, дозволить реалізувати поставлені завдання в дизайнах різних стилів. Такі плінтуса дуже легкі, але,разом з тим, ударостійкі. Їх конструкція складається з товстих стінок і порожнин, у які можна заховати дроти. Випускаються без фарбування, але вони без проблем фарбуються на об'єкті акриловими інтер'єрними фарбами. Це дозволяє надати плінтусу необхідний колір, який закладений в дизайн проект. Ціновий діапазон таких плінтусів дуже широкий, він залежить від розміру профілю та його геометричної складності. Вцілому ці плінтуса можна назвати дорогими, але вони виправдовують таку характеристику, надаючи, в кінцевому підсумку, інтер'єру дорогий зовнішній вигляд.

В цю групу можна віднести справжню знахідку для вирішення певних завдань - поліуретановий плінтус. Його "фішка" в тому, що це гнучкий плінтус. З його допомогою можна легко обійти колони та інші округлі елементи інтер'єру. Він ще дорожче попереднього, але, зате яку вирішує задачу!

 

Нерідко клієнти дивуються, коли дізнаються вартість монтажу плінтусів, ціна за погонний метр якої цілком порівнянна з вартістю укладання квадратного метра плаваючої підлоги. В результаті часто відмовляються від послуг професійних паркетників, знаходячи для цієї справи майстри широкого профілю "за недорого". Однак це ризиковане рішення. Монтаж плінтусів - це копітка і трудомістка справа, для якісної реалізації якого потрібен досвід, якісний і точний інструмент. Цілком реально, що можна змонтувати якісно і недорого, чому б і ні... Але, в такому разі радимо переконатися, що у майстра є успішний досвід проведення такої роботи.

Сподіваємося, що викладена інформація буде корисна при виборі плінтусів.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner