Кошик
7 відгуків
БОЛЬШОЙ АССОРТИМЕНТ ТОВАРА В НАЛИЧИИ НА СКЛАДЕ В КИЕВЕ
ул. Оросительная, 11., Київ, Україна
+380 (67) 433-53-59
+380 (67) 488-66-08
" ПРЕМИУМ КОРК " ООО

Цікаві факти про пробці - 2

Цікаві факти про пробці - 2

Протягом багатьох століть одним з найбільш затребуваних матеріалів у виноробстві є пробка. Її використовують для закупорювання пляшок всі світові виробники вина.

Вино і пробка - два продукти, які завжди були супутниками. Доказом цього є амфора 1-го століття до нашої ери, знайдена в Ефесі. Вона була не тільки запечатана корковою пробкою, але навіть містила вино.

Однак протягом всієї історії були численні посилання на цей матеріал і як його інших застосувань. В 3000 р. до н. е. пробка вже використовувалася в рибальських снастях в Китаї, Єгипті, Вавилоні та Персії. В Італії були знайдені останки, що датуються 4 століттям до нашої ери, які включають такі предмети, як поплавки, пробки для бочок, жіноче взуття і елементи покрівлі. Також цей період датується одним з перших згадок про корковий дуб грецьким філософом. Теофрастом, який у своїх ботанічних трактатах з подивом згадував про «здібності цього дерева оновлювати кору після того, як вона була видалена зі стовбура дерева».

Пізніше, в 1 столітті нашої ери, римський натураліст Пліній Старший у своїх знаменитих «Природні історії» - стародавній енциклопедії, складається з 37 книг, докладно описував пробкові дуби.

Він писав, що в Греції пробкові дерева вважалися символами свободи і честі, з цієї причини тільки священикам було дозволено їх вирубувати. У тій же роботі ми можемо прочитати, що пробкові дуби були присвячені богу Олімпу, Юпітеру, а їх листя і гілки використовувалися для коронації спортсменів – переможців змагань. В Помпеях, римському місті, зруйнованому виверженням гори Везувій, також були знайдені винні амфори, запечатані пробкою.

Ліси з коркового дуба являють собою налагоджені і збалансовані екосистеми, які зберігаються тільки в Середземноморському регіоні, і особливо на півдні Європи. У Португалії знаходиться найбільша площа коркового дуба - близько 730 тисяч гектарів, що становить 33% світового виробництва.

 

Перші аграрні закони, що захищають коркові лісу, були прийняті на початку 13-го століття, в 1209 році. У Португалії

Визнані національним надбанням, ліси з коркового дуба протягом століть охороняються законом. Дерева заборонено вирубувати, і більше того, існують програми, які стимулюють посадку і догляд за насадженнями коркового дуба. Ця ініціатива, закладена Португалією, була, безумовно, хорошим рішенням, оскільки збір пробки перетворився на галузь, що має велике економічне значення, а Португалія стала основним міжнародним експортером пробки.

У Португалії ліси з коркового дуба складають близько 21% від загальної площі всіх лісів і забезпечують понад 50% пробки по всьому світу. З усієї флори - корковий дуб є найчисленнішим видом і зустрічається по всій країні, від Мінхо на півночі до Алгарве на півдні, за винятком самих суворих районів Трас-ос-Монтеса і найбільш холодних вершин і схилів північної Португалії. Однак пробкові дуби найчастіше асоціюються з ландшафтом Алентежу, де вони дійсно ростуть у великих масштабах

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner