Можна укласти вініловий або пробкова підлога самому?

Таким питанням досить часто задаються деякі клієнти.
Враховуючи те, що товар зовсім не дешевий, весь час хочеться відмовити людей від цієї затії і порадити співпраця з профільними фахівцями. Вони працюють, дотримуючись технології , мають досвід в укладанні підлогових покриттів , спеціальний дорогий інструмент. Там буде і гарантія на укладку, можливість сервісного обслуговування, зберігається гарантія від виробника товару. А гарантія від виробника працює тільки при дотриманні технологій укладання. В разі виникнення якоїсь неприємної ситуації щодо того, як лежить підлогу, при якій виявиться порушення технологій укладання - гарантія не буде вважатися дійсною.
Якщо вище написана інформація все ж не відбиває бажання помастерить самостійно, то потрібно розібрати ряд важливих моментів і як слід підготуватися до процесу укладання, щоб не зробити грубих і дорогих помилок.
У даній статті ми розглядаємо товар у контексті асортименту нашої компанії, тому перше, що потрібно визначити - клейова пробка і клейовий вініл укладаються тільки професійними укладальниками. Варіант самостійного укладання не розглядається.
Для укладання самостійно монтажу в область нашого інтересу потрапляють ламінат, замкова пробка, замкової вініл.
Для початку перед укладанням потрібно переконатися, що стяжка підготовлена згідно існуючих норм. Вона повинна бути: 1) суха 2) рівна 3) щільна
- Вологість стяжки повинна складати 2-2,5% Якщо укласти підлогу на сиру стяжку то волога, яка буде проходити через підлогове покриття зашкодить його. Це може виразитися у вигляді здуття дощок.
- Допустима норма перепаду підстави - 2 мм на 2 м. погонних. При такому показнику підлога буде лежати максимально монолітно безшумно не просідаючи. Якщо проігнорувати цей момент і залишити перепади побільше - це виразиться в просіданні дощок при ходьбі, можливий скрип. В щілини буде потрапляти волога і пил а надалі почнуть розходитися торці.
- Стяжка повинна бути щільна, без пустот і відшарування. Візуально цього не видно, але можна визначити за допомогою простукування поверхні Якщо це не усунути, то з часом це може перейти в просідання стяжки порушення рівня настилу.
Щоб уникнути перерахованих вище неприємностей - дотримуємося норм по підготовці стяжки.
Припустимо, що підстава підготовлено якісно, прибрано начисто пилососом і готове до укладання. Підлогові покриття пролежали кілька днів на об'єкті в упаковках і повністю акліматизувалися. Можна приступати до укладання.
Насамперед потрібно підготувати необхідні інструменти: електролобзик, молоток, вимірювальний інструмент, олівець, набір для укладання ламінату ( він включає розпірні клини, добивной брусок, металеву скобу) Такі набори продаються в будівельних гіпермаркетах і в інтернеті.
Основні моменти, які варто врахувати перед початком і під час робіт.
1. Напрямок укладання. У більшості випадків використовую тип прямий укладання, це коли дошки розташовані паралельно стін. Іноді укладають по діагоналі - їх кута в кут. У приміщеннях правильної форми завжди використовують пряму укладання ( поодинокі винятки звичайно трапляються). Потреба в діагональному укладанні виникає в наслідок нестандартної геометрії кімнат, специфічному розташуванні вікон і т. п. При діагональному розташуванні витрата на підрізання буде дещо більше, ніж при прямому.
Напрямок укладання завжди має орієнтуватися на джерело денного світла щодо входу в кімнату - на вікно, щоб напрямок падіння світла і напрямок укладання було паралельним або близьким до цього.
2.Розрахувати ширину останньої дошки. Якщо почати укладання з цілої ширини дошки може трапитися таке, що закінчуючи монтаж і дійшовши до протилежної стінки залишиться вузька смужка, яка плінтусом і не перекриється, і як самостійний фрагмент підлоги теж не годиться в силу своєї неповноцінності. Щоб цього уникнути, перед початком монтажу потрібно взяти калькулятор і провести розрахунок при якому ширину кімнати розділити на ширину дошки. Якщо в залишку залишається смужка менше 5-ти сантиметрів , тоді починати укладання слід не з цілої дошки, а зробити розпуск дощок першого ряду, щоб у підсумку наприкінці у нас теж вийшов повноцінний ряд. Цей момент індивідуальний. Може бути таке, що перший ряд потрібно починати з більш вузького розпуску, щоб останній ряд вийшов на повну ширину дошки. Все залежить від того яка частина кімнати буде краще проглядатися і виходячи з цього приймати подібні рішення
3.Розміщення дощок відносно один одного в обов'язковому порядку має бути за принципом цегляної кладки тобто зі зміщенням. Рідше використовують зміщення 50/50, тобто половину дошки, при такому варіанті зростає відхід на підрізання. Найчастіше застосовують зміщення дошки на 1/3
4.Технологічні зазори. Дошка не повинна впритул притискатися до жодного нерухомого об'єкту. Будь матеріал має лінійне розширення, яке пов'язане з перепадами температури, вологості і підлогові покриття - не виняток. При підвищеній вологості йде розширення, при зниженій - звуження. Для того, щоб дати місце для руху матеріалу і ми залишаємо ці зазори. Вони повинні становити 8-10 мм. Уздовж стін їх закриють плінтуса а, наприклад, при стикуванні з плиткою цей зазор закривається я декоративними поріжками.
5.Стики з дверних отворах. Вкрай небажано укладати підлогу плаваючою укладанням по всій квартирі одним листом без розриву. Коли одним листом покладений і коридор і сусідні кімнати. Таке рішення в більшості випадків приведе до того, що в деяких місцях можуть з'явиться опуклості, підлога може як би злегка піднятися і просідати під ногами. Слабким місцем у такій зв'язці є переходи в дверних отворах, на яких різко змінюється напруга від великих настилів приміщень. Щоб зняти цю напругу потрібно кожне приміщення укладати окремо не пов'язуючи між собою, а в дверних отворах робити розриви, які закривати тими ж декоративними поріжками. Слід розраховувати так, щоб цей стик потрапляв під дверне полотно в закритому положенні.
Придбайте якісні сертифіковані продукти, бережіть свій будинок і природу
Приємних Вам ремонту!