Кошик
7 відгуків
БОЛЬШОЙ АССОРТИМЕНТ ТОВАРА В НАЛИЧИИ НА СКЛАДЕ В КИЕВЕ
ул. Оросительная, 11., Київ, Україна
+380 (67) 433-53-59
+380 (67) 488-66-08
" ПРЕМИУМ КОРК " ООО

Що таке пробка. Виростання. Виробництво.

Що таке пробка. Виростання. Виробництво.

Напевно, кожна людина знайомий з таким матеріалом як пробка, хтось більше, хтось менше. Але не всі знають - що це взагалі таке, звідки береться цей матеріал, як виростає, як його видобувають і обробляють, де його ще використовують і в яких цілях.

У цій статті ми коротко розглянемо основні моменти з даної теми.

Такий матеріал як пробка є нічим іншим як корою Коркового Дуба. Ареал її зростання досить невеликий. Переважно це такі країни, як Португалія та Іспанія, меншою мірою Північно-Західна Африка, Південь Франції, Захід Італії.

 

 

Лідером з виробництва сировини та виробів з корка є Португалія. Щорічний світовий обсяг збору пробки становить близько 360000 тонн, з яких 170000 належить португальцям. Можна сказати, що в Португалії пробкова галузь - це не тільки частина бізнесу, але і частина культури.

Процес догляду і збору врожаю з коркового дуба у цій країні строго врегульовано законом. І порушення у вигляді вирубки дерев тягнуть за собою серйозну відповідальність.

Корковий дуб є унікальним рослиною, т. к. після зняття кори дерево продовжує рости, обростаючи новим шаром кори. Тривалість життя дерева становить 160-200 років. Перший раз знімають кору, коли дерево досягає віку 25 років. Наступні збори врожаю відбуваються кожні 9-10 років. За цей час кора набирає необхідну товщину, і стає придатною для використання її в промисловості.

У наші дні, як і в давнину, збір кори відбувається вручну досвідченими майстрами за допомогою спеціальних сокир. Дуже важливо в цьому процесі працювати акуратно і професійно, щоб не нашкодити і не погубити дерево.

Після зняття, кора, перед тим як відправиться на виробництво в обробку, проходить досить тривалий адаптаційний період. В цей час сировина близько півроку лежить на відкритому повітрі, а потім потрапляє в додаткову обробку виварювання окропом.

Після проходження всіх процесів адаптації пробкова кора потрапляє на виробництво. Першим ділом з кори виймаються заготовки для закупорювання винних пляшок. Частина кори подрібнюється в дрібну фракцію, яка пресується в плити і є базовим матеріалом для інших галузей промисловості. Зокрема, для виготовлення підлогових покриттів з пробки.

Пробка знайшла широке застосування в будівельній галузі. З неї виробляють утеплювальні і звукоізоляційні матеріали, корковий паркет, підкладку під ламінат та паркетну дошку для укладання плаваючим способом, декоративні панелі для стін, шпалери. Також пробка використовується для декорування матеріалів в текстильній промисловості, і успішно застосовується в оббивці меблів, виробництві одягу, аксесуарів і сувенірів.

Про властивості пробки можете детальніше ознайомитися в нашій статті.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner